Érdekesség képpen nézzük végig melyik állat szeret úszni és melyik nem, na meg hogy melyik tud és melyik nem.
Kutya: A kutyák tudnak úszni és szeretnek is. Nyáron a nagy melegbe nyugodtan elvihetjük úszni őket. Nem kel tanítani, hiszen ez ösztönösen megy. Persze ez is egyéntől függ, hogy szereti-e a vizet vagy sem. Az én kutyám nem túlzottan szereti a vizet, bár még nem úszott. Ha nem szeret úszni ebünk ne erőltessük.
Macska: Köztuddottá vált már, hogy a macskák utálják a vizet. Nos, ezzel vitatkoznék! Nagyon sok macska van aki szereti. Természetesen a többségük nem kedveli, de nem állíthatunk olyat hogy mindegiyk utálja. Egyébként a macskák tudnak úszni.
Tengerimalac és hörcsög: Igen tudnak úszni, de őket nem szokás vízbe engedni. Nem is szeretik, úgyhogy ha lehet hanyagoljuk a tengerimalac és a hörcsög úsztatását.
Nyúl: Hasonló mint a tengerimalacoknál. A többségük nem szereti, de egyébként tudnának. Nem érdemes őket beletenni. Egyébként meg nyáron a fülén adja le a hőt és magától is tisztálkodik.
Ló: A lovak tudnak úszni, de lovassal a hátukon nem. Ha együtt szeretnénk lenni lovunkkal amikor úszik, ahogy a mélyebb vízbe ér száljunk le róla és ússzunk mellette. Irányíthatjuk is őket a sörényét fogva. De csak óvatosan, először inkább egy megbízható lóval és lovassal gyakoroljunk, hisz a lovak nagyon könnyen pánikba esnek. A vizet egyébként szeretik.
Majom: A majmok nem tudnak úszni, legalábbis a többségük belefulladna a vízbe. A vizet viszont szeretik.
Medve: A medvék tudnak úszni és ebből következik hogy semmi problémájuk nincs a vízzel.
Sertés: Tudnak úszni, de igazából nem szoktak önszántukból belemenni a vízbe normális körülmények között.
Elefánt: Igen tudnak, de nem szoktak. Egyébként meg elég mélynek kell lennie a víznek ahoz hogy úszhassanak benne. :) A vizet viszont nagyon szeretik!
Ha van még olyan állat amire kíváncsi vagy hogy tud-e úszni, írj bátran!
Saját ötlet!
|
A hal tud-e úszni és ha igen miért nem?