Teknős: Ha egy imádnivaló teknős gazdájának nevezheted magad, akkor szerintem jól fog jönni ez a cikk. Mivel az emberek nagyrésze ékszer teknőst tart, ezért többnyire erről a fajtáról fogok írni.
Viszont az Ékszerteknősök körében vannak vörösfülű és sárgafülűek is.
A vörösfülűek jobban elterjedtek. tehát most azzal kezdem.
A nőstények álltalában nagyobbra nőnek mint a hímek. Ha természetes életkörülményekben élnek elképzelhető hogy akár 50-75 évig élnek.
Rendkívül nagy tüdejük van. Egy levegővétellel több órákat tud tölteni víz alatt.
Képesek felismerni a gazdájükat, főleg akkor ha az a személy eteti őket. Szeretik ha a gazdi vakargatja a hasukat. De az ölelgetésért nem igazán vannak oda.
Etetés: A tekik nagyon mohó állatok. Betesszük az ételt és egy szempillantás alatt eltűnik. A kicsi teknőst naponta elég 1x megetetni. A nagyobbaknak elég 3-2 naponta és mikor már igazán nagy egyénekről van szó, elég ha hetente adunk neki enni.
Ajánlatos: vízibolha, pók, szöcske, garnéla, hal, vizicsiga, saláta, káposztalevél, sárgarépa, kivi, alma, szőlő, barack...
A lényeg, hogy változatosan étkezzen.
Nap: A fogságban tartrott tekik is szeretnek úszni és süttetni a hasukat. :) Ezért tágas, bő akváriumot szerezzünk be és olyan helyet ahol lámpázal, UV lámpával világitunk meg, de szerintem egy ablak melleti terület is jó.
A napozás hatására a teknős feltöltődik D vitaminnal. Ami elég fontos a páncél kialakulásában.
Imádják a tavaszi meleget is, tehát ha tavasszal van rá mód, hogy kitedd az akváriumot a teraszra akkor bátran tedd meg. De nyáron ez ne legyen túl sűrű, mert hamar felforrósodhat a víz.
Ajánlatos: 22-28 fok
Sárgafülű ékszer teknős:
És ahogy ígértem, most erről is tartok egy kis beszámolót. Szinte ugyan olyan mint a vörösfülű, csak a színe sárga nem vörös.
Eredeti élőhelye sokkal kissebb, hiszen csak Vriginia DK részétől Florida É-i részéig őshonos.
Tartása és etetése ugyan úgy megy mint a vörösfülű teknősnél. Olyannyira közeli rokonságban állnak, hogy keresztezésük is elképzelhető..
|