Fürdetés: Előfordul, hogy az édes kis 4 lábú ebünk meghemperkőzik valami nem túl kellemes anyagban, vagy néhány parazita lakhelyül választotta, de az is lehet hogy egyszerűen csak túl száraz vagy túl zsíros a bőre. Ilyen esetekben nagy segítségünkre válik a fürdetés. Künnyű dolgunk van, hiszen árulnak külön kutyasampont. De a ha valami bőrbetegséggel állunk szembe, akkor ell kell menni az állatorvoshoz, és csak a neki felírt sampont használhatjuk.
Készítsünk elő mindent:
A kád aljára tegyünk egy gumiszőnyeget, hogy ne csússzon a kutyus lába. Ha nem szereti a vizet, hagyjuk az eben a nyakörvet amivel majd megtudjuk fogni nehogy elszaladjon.
A helyes fürdetés:
Elöször is ki kell fésülni a kutya szőrét, nehogy a víztől mégjobban összecsomósodjon. Dugjuk be a fülét vattával. Állítsuk be a kádba, (amibe már előzőleg beletettük a gumiszőnyeget) és folyassunk rá langyos vizet. (Ne legyen hideg és ne legyen forró!) Ha már mindene vizes mossuk végig az egész testét samponnal kivéve a fejét. Vigyázzunk hogy ne kerüljön a szemébe. És hogy ne maradjunk piszkos a feje, használjunk olyan sampont ami nem csípi a szemét. A tenyerünkre nyomjunk egy kicsit majd óvatosan mossuk át a kutyus fejét. Ha ezekkel már megvagyunk mossuk le róla a smpont, úgy hogy ne maradjunk sehol, mert később viszketést okozhat. Ha a kuyta selymes szőrtípusú rakhatunk rá balzsamot is, amit utána szintén lemosunk róla. Ezután törölgessük meg a neki kijelölt törölközőjével. A füldugót vegyük ki! Ha hosszú a szőre a kutyának és egészséges a bőre akkor használhatunk hajszárítot is. De ne legyen túl közel hozzá és ne állítsuk túl melegre. A füretés után bizos hogy izgágább lesz a kutyus. Ilyenkor, ha lehet, ne vigyük rögtön a szabadba, nem csupán azért, hogy meg ne fázzon, de azért se, nehogy kárba vesszen a munkánk, és újra belehemperegjen valami nem kívánatos dologba. És akkor megint kezdőthet minden előröl...
|