Utazás: Sok kutyánál problémás az autóval való utazás. Vannak olyan ebek amelyek szédülnek, vagy hánynak autóban. Ilyen esetben sajnos nem lehet sokat tenni. Ilyen kutyákkal nem szabad hosszú távokra mennünk. Mielőtt ebünket autóba helyeznénk jól vizsgáljuk meg az autót, annak tisztaságát, a táv hosszát és a körülményeket. Azon is gondolkodjunk hogy ahova visszük mennyi ideig lesz és az a hely megfelel-e majd neki és elegendő mozgást tud végrehajtani. Ha otthonról elmegyünk egy nyaralóba és ott hagyjuk a nyaralóban 1 hétig ne is vigyük el. Nyaralás esetében lehet vele labdázni, játszani és sétáltatni. Ne csak nekünk legyen élvezetes a nyaralás.
Mielőtt elvinnénk egy hosszab útra ebünket tezstelnünk kell hogy viseli a kocsiban való létet. Például elhet egy közeli városba vinni vagy csak egy kissebb körre. Hányinger esetén lehet beszerezni gyógyszert, de csak is kutyáknak való gyógyszer és persze az állatorvosunkat is jobb ha megkérdezzük.
Az autóban legyen rend és elegendő hely. Utazás előtt legjobb ha pisil és meg kell etetni. Árulnak kutyáknak biztonsági öveket ami nagyon fontos. Ha elvisszük meg kell valamivel kötni a kutyát (főleg ha hoszsú az út). A kocsiban vigyünk magunkkal egy tálat és legalább 2 üveg ásványvizet, vagy síma vizet. Ha hosszab útra megyünk néha álljunk meg, hogy kicsit sétáljon és hogy meg tudjuk itatni. Út közben etetni is kell néha, bár nem olyan sokat a kevesebb mozgás és a hányinger miatt. Ha nagyon meleg van az autóban (például nyáron) fontos hogy árnyékon legyen. A hőguta gyakori a kutyáknál és erre vigyázni kell. Nyissunk ablakot és legyen árnyékon, de ha az autóban van légkondíciónáló az is segítheti enyhíteni a melegséget.
Repülőgépes utaknál külön van egy részleg ahol a kutyákat viszik. Mielőtt oda beengejdük ebünket kérdezzük meg a légitársoságot erről a helyről és h lehet mindent tudjunk meg utazási módjáról. Az hogy hány állatot lehet egy helyre bevinni korlátozott, így amint tudjuk foglaljunk neki helyet. |