Ha esik a hó: A legtöbb kutya szereti a havat. Kölyökkorban főként kedvelik. Játszanak vele, megkóstolják, elkapják a repülő hógolyót. Ám valamelyik kutya kifejezetten ellene van. A legfontosabb, hogy tisztában legyünk azzal, hogy a Mi kutyánk, hogy viseli ezt az időszakot. A hőmérséklet ilyenkor bizony elég hideg. Fontos, hogy kutyánk sokat mozogjon. Ameddig szaladgál, játszik tud elég hőt termelni ahhoz, hogy ne fázzon.Nem hagyhatjuk, hogy kutyánk sokáig egy helyben várakozzon ilyen időben. Ez pedig előfordulhat, ha séta közben megállunk beszélgetni…stb. A rövid bundájú kutyusoknál mégjobban oda kell erre figyelni. A téli tűrőképességét az is meghatározza, hogy mennyi idős az állat és mennyit eszik. Ezért télen kicsit növeljük a vacsora adagját. Öntsünk mellé egy kis meleg vizet is.
Hogyha kerti kutyánk van, fontos, hogy legyen egy kis zug ahol mindig meleg van. Pl. egy jó, hőszigetelt kutyaház. Ne legyen a kutyaház jóval nagyobb mint amire szükség van, mert nagyobb teret nehezebb befűteni. Ide úgyis csak aludni és pihenni jár.
Ne hagyjuk, hogy kutyánk sokat kóstolgassa a havat. Mivel a hó víz, ezért nekik ez felér egy ivással. Ami pedig nem jó, mivel a hideg víztől torokgyulladást lehet kapni. Torokgyulladásra utalhat, ha a kutyánk köhög, öklendezik, vagy nem eszik.
A jeges utakra is figyelnünk kell. A jég felsértheti a kutya macsát, érzékennyé teheti és a só marja. Még fel is fázhat. Több talpápoló krémet árulnak ma már. Ezek remek védőréteget nyújtanak.
Hosszúszőrű kutyáknál pedig gyakran beleragadnak kis hógömbök a bundába. Ilyen az én kutyámmal is megesett és én úgy orvosoltam a problémát, hogy meleg vizet hoztam és egy rongyot. A kettő segítségével finoman leolvasztottam, leszedtem a hódarabokat.
|