Mivel lehet s mivel nem?
Hrcsg: A macsknkat semmikppen ne prbljuk sszeszoktatni hrcsggel s ms rgcslval. A hrcsg egrfle! Ha a macsknkrl azt gondoljuk, hogy fls s, hogy biztos nem tesz ilyet akkor is tvednk. Brmilyen a termszete egy cicnak, a vadszsztn akkor is benne van.
Kutya: Mi az, hogy nincs kutya-macska bartsg? Mr hogy ne lenne? Vannak olyan termszet kutyk akik nem trnek meg maguk mellett macskt, s vannak akiknek semmi bajuk velk. Mieltt kialakulna a kutynkban s a cicnkban a msik fajrl alkotott rossz kp, tegynk ellene. Ha mind a kettt klykkora ta neveljk s egytt nnek fel, szinte biztos, hogy nem lesz semmi gond. Ha erre nincs igny, jobb ha elvigyzatosak vagyunk. Nem szabad hagyni, hogy „veszekedsig” fajuljon a dolog. A macska megkarmolhatja a kutynk szemt, a kutya akr meg is haraphatja. Eeleinte csak szoktk meg egymst, majd idvel prbljuk, hogy sszebartkozzanak. A lnyeg, hogy ne legyenek fltkenyek, ha ppen a gazdi a msikkal foglalkozik. Hasznlhatjuk szakember segtsgt is.
Madr: Egyrtelmen nem lehet ket sszeszoktatni. A macskk madarakat vadsznak s fognak is amg vilg a vilg.
Macska: Ha egytt nnek fel semmi problma, m ha a msik ksbb rkezik a csaldba legynk vatosak. Csak szp lassan szoktassuk ssze ket. A 2 macska rivalizlhat egymssal, ezrt rdemes klyk mell nagyobb cict venni, vagy fordtva. Legynk trelmesek, idvel biztos megszokjk a helyzetet.
|